Kutatók éjszakája a Gépjárművek Tanszéken

2005-ben indult el a „Kutatók Európában” elnevezésű kezdeményezés, melynek keretében először 2005. szeptemberében került megrendezésre a „Kutatók éjszakája”. Idén szeptember 24-én a BME Gépjárművek Tanszék az Elektronikus Jármű és Járműirányítási Tudásközponttal közösen, ipari részről a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. részvételével bekapcsolódik a Kutatók éjszakája országos tudományos rendezvénysorozatba és szeretettel vár minden érdeklődőt Csonka János Laboratóriumában (BME J.épület, Fszt.) és annak előterében, valamint a J.ép.Fszt 024-ben.

A tervezett programok:

BME J. épület, Csonka János Laboratórium:

• Fékrendszer vizsgáló pad bemutatása
  • Hidropulzátor pad bemutatása
  • Common Rail befecskendező pad bemutatása
  • Környezetállósági vizsgálatok bemutatása
  • Mérnöki számítások bemutató
  • Baleseti rekonstrukció járműszimuláció segítségével
  • Formula Student autó bemutatása
  • Alternatív hajtású járműprototípus bemutatása

BME J. épület, Fszt. 024.:

• Járműelektronika labor bemutatása
  • Mérnökverseny

De mi is a Kutatók Éjszakája? Ez egy egész Európában méltán népszerű fesztivál, amelynek során a világ újabb szeleteinek megismerésén dolgozó emberekkel, pályájukkal, eszközeikkel és gondolataival ismerkedhetnek meg az érdeklődők úgy, hogy közben érdekes programokon vesznek részt, maguk is tevékenyen.

A Kutatók Éjszakája elsősorban a 10-18 éves diákok körében szeretné növelni a tudományos karrier vonzerejét, de a programokra az összes korosztályt várjuk, hiszen a tudományos munka eredménye igen erősen befolyásolja mindannyiunk életét. Ez kitűnő alkalom arra, hogy megtudja, az egyes találmányok, újdonságok vagy soha észre nem vett praktikus dolgok mögött milyen tudás, elgondolás, elkötelezettség áll.

Színes és ingyenes programokkal, érdekes, kipróbálható látnivalókkal és máskor nem látogatható helyszínekkel várja mindazokat, akiket érdekel a tudomány. A fesztivál célja a szórakoztatáson túl természetesen az, hogy minél több fiatalt győzzön meg arról, érdemes olyan pályát választaniuk, amelyen hangsúlyos szerepet kapnak a tudományos vagy műszaki ismeretek, és az új dolgok felfedezése - még, ha ez utóbbit gyakran hosszú ideig tartó, aprólékos kutatómunka előzi is meg.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a Kutatók Éjszakája programjain!

Forrás: http://www.kutatokejszakaja.hu/