Búcsúzunk Berzy János kollégánktól

BERZY JÁNOS címzetes egyetemi docens (1936 - 2016)

Családjától érkezett a megrendítő hír, hogy szeretett kollégánk és barátunk, Berzy János, életének 80. évében, 2016. október 12-én, végleg távozott tanszéki közösségünkből. Villamosmérnökként az anyagtudomány területén az összefüggések átfogó ismeretével, elemző készségével és a gyakorlati alkalmazásokra is fogékonysággal tanította hallgatóit. A szakmai vitákban megalapozott érveléssel támasztotta alá álláspontját, ezzel segítve sok diák, doktorandusz és kolléga munkáját. Mély szaktudásával 1996 óta segítette tanszékünk szakmai munkáját. Nemcsak jó szakembert ismerhettük meg benne, akitől tanulni lehetett, hanem jó barátot is, aki humorérzékével a tanszéki társasági élet központja is volt.

Búcsúzunk tőle, a lelkiismeretes oktatótól, a jó kollégától és baráttól, akire mindig szívesen fogunk emlékezni.